Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Milaim Mezini - Komandant Bardhi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/07/2013

2013-07-25T17:02:49+00:00

Muzika & Teksti:

Milaim Mezini

Orkestrimi:

Arti Rec
flak le te mdizen
mali e fusha
rrënjet thell
ket tok i kemi

kaqanikut i lumt
pushka se liria o
heeeej jo nuk
zbret nga qielli

shqipet nisin
flutirimin zgjohen
vitet e armeris
kurr atdheut

sja kthyn shpinen
brezi i art i
Dardanis kurr atdheut sja kthyn
s shpinen bresi art i Dardanis

syhet ballja posht
trimris gjoksin hapur
qip jeshari
flak e trima tet
bashkuar heeeeej heeeeej

ish komandant bardhi

guein mjaft e mbajtem
qaf plaget ne trup
nga dhune shkjajt
sna lan vend

kurr as per varre
lumi as deti o heeeej
ata kurr si lahu
per ty flet dhe

dheu i Kosoves
pushka e tij z
zeri i bilbilit
shëndrit si ari Kaqanik vjeter

labitari i bac Qamilit
shëndrit si ari Kaqanik vjeter
labitari i bac Qamilit

presin trimat
kalitar pranver
ja shohf ne sy
qdo vend ne bot

do ish krenar heeeeej
heeeeej ishte nikur sikur ty

syhet ballja posht
trimris gjoksin hapur
qip jeshari
flak e trima tet
bashkuar heeeeej heeeeej

ish komandant bardhit


Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet