Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaim Mezini - Nak Berisha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nak Berisha".
3. Video është e këngës "Nak Berisha", por nuk këndohet nga Milaim Mezini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaim Mezini - Nak Berisha  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/12/1985

1985-12-19T23:27:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nak Berisha" kënduar nga Milaim Mezini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dervish Shaqa - Nak Berisha

Krisi pushka në Belicë te kisha
po lufton Nak Berisha
Fort luftoi Naki në Belicë
e vranë Spasën e Dimitrinë
e vranë Todën e Teodesinë
Sadri Shala azgan ish kanë
po u del shkive për mejdan
U dul qetnikve për mejdan
se s’gjunë nja po t’gjujnë të tanë
Të dy e vranë shoqi-shojn
Nak Berisha na u qu në kamë
te Sadria Naku po shkon
gjallë Sadrinë po ma gjanë
Sadri Shala djalë i ka thanë
të parën pritë kur e kem pas nxanë
folë ta kam nji fjalë të ranë
mos me u dalë more për mejdan
ditë e kam qikjohja që t’gjanë
E kthen marë Sadrinë e ka lonë
kush po ngjitet Lugut t'Kërnines
Nak Berisha i pari komitës
Nakut shoktë na i kanë thanë
Nak Berisha ku po na qonë
ku po don Nak me shku
n’hyqymet shokë me u afrue
politikë shokë n’mujshim me ‘nue
N'hanë t'Rakoshit Naku o shkue
n’hanë t’Rakoshit Naki po shkon
Me m’dhanë letra me m’dhanë duhan
janë tre muj n’këtë han s’jam kanë
E merr harqin n'kafe po shkon
shkon në kafe, kafe me pi
naqallniku me xhanari
nja treqind more civili
n’rreth Rakoshin e ka shti
vetë i dyti n’kafe o hi
vetë i dyti n’kafe po shkon
shoktë e Nakit u qunë në kamë
Nak Berisha venit s’po lunë
naqallniki Nakin ma d'vetë
Po mu Todën o kush ma pretë
Nak Berisha at’herë po flet
naqallnik te t’ka met hilet
me dorë teme i kam ra manxerrkë
s’kam vra shumë veq tetëmdhetë
kam ymyd se po i baj njizet
kam ymyd se po i baj njizet
o ruje kryt se po vras apet
ruje kryt se po vras apet
naqallnikut o i ka ra manxerrkë

Rizah Bllaca - Nak Berisha

Ago ymeri na u marrtu,
Veç ni dit ka nejt me gru,
na i vin letrat per me shku,
per me shku nat zez ushtri,
per me shku e mos me ardh,
per me mbet nana pa djal,
per me mbet oxhaku that,
per me mbet saraja shkret.

ka marr rrugen per me dal,
lamtumir ti bre non e bab,
latumir shok e kumar,
lamtumir moj vasha ime,
a m'jep besen se sa pom pret
un pot pres per 8-9 dit
tu thaft goja ç'ka po flet,
nuk kam rrug per 8-9 dit
por kam rrug per 8-9 vjet.

po shkon aga n'at robni,
mir tuj hanger mir tuj pi,
mir kalon me shokt e tij,
tuj knue kang me çifteli,
kur na u mushen plot 9 vjet
aga ma me goj s'po flet,
ma s'po han e ma s'po pin
çiftelis ma nuk po i bjen,
na e ka vet e bija e krajlit,
ç'ka ke ago ymer ags,
un kam pa ni anderr t'keqe,
shpija kalb more edhe rrzum,
plaku dek edhe harrum,
nana plak por sysh qerru,
vasha dal per me u marrtu.

Ahmanet ti bija e krajlit,
a po i hyn bre rixhah krajlit,
e t'me lshoj te shkoj ne shpi,
sall tri dit e tri net,
ne vend tuj un vij apet,
bija e krajlit na i ka than,
m'jep nente qese se t'lshoj vet,
te nente qeset ku me i marr
pesh nent vjet jam rob i zan,
ather aga shikon sahatin,
thot atxhis shaloma atin,
ka marr rrugen per me shku,
vrap po shkon bre tym tuj çu,
kur ka shku mor te ni kru,
gjetka nanen tuj vajtu,
mire se t'gjej i thot oj plak,
mir se vjen ti djal i ri,
prej kah vjen ti rob o i zan,
prej te zezes qasaj Spanj,
a kem fjal per Ago Ymerin,
ka tre jav nuk e kam par,
ago ymeri thot ka vdek,
vet e lava, vete ndrrova,
vet me dhe me dor e mblova.

Ather aga na i thot plaks,
Ç'jan kto krushk nan qe shkojn zallit,
Krushk te qenit osman ags
T'kujen nuse paskan marr,
nusn e zez t'ago ymerit,
kah osht rruga per me dal,
hajde dil tek njajo dardh,
ago ymeri t'hek dorin,
sa met shpejt e zen krushqin,
mire se u gjajm o krushk dasmor,
mire se vjen ti djalo i ri,
prej ka vjen ti rob o i zan,
prej te zezes qasaj Spanj,
a kem fjal per ago ymerin,
ka tri jav nuk e kam par,
ago ymeri thot ka vdek,
vet e lava vet e ndrrova,
vet me dhe me dor e mblova.

Ni amanet mu ma ka lan,
sall dy fjal nuses m'ja than
jo dy fjal por sa t'dush ti,
hajde thuj o jabanxhi,
niska aga tuj qorrtu,
a ke qen najher marrtu,
e marrtume thot kam qan,
veç ni nat me burr m'kan lan,
a e njef agen me pa,
ku ta njof o un e zeza,
ku ta njof bre un e zeza,
veç ni nat o me to nejta,
m'ka pas than e zeza nan,
se ka pas ni shenj ne krah,
ku e ka ngran gjoku me dham,
shperbjen krah e I tregon nishan,
kercen nusja prej koçis
kcej e ra n'kurriz doris
rruga e mbar o krushk dasmor,
osman ags t'mi çoni fjal,
m'ka prue fati prap n'bur t'par,
n'qoft kismet per mem lind djal,
n'qoft kismet per mem lind,
djal ty mat parin t'bej kumar,
n'qoft kismet per mem lind çik,
ty ma t'parin dot bej mik

krajli I zi ka vet per agen,
thot e bija e kam lshue vet,
krajli thirrka xhelatchin,
n'krye t'shkallve me pre t'bin,
amanet I thot or bab,
haj ktu m'prit sall dy sahat,
haj ktu m'prit sall dy sahat,
ago ymeri vjen me vrap
kur ka del e bija n'shkall,
larg po sheh nje mjegull t'bardh,
ago ymeri nuk vonon,
vrap po vjen e tym po çon,
per tri dit e per tri net,
ago ymeri erdh apet,
ather krajli ka urdhnu,
ago ymerin me liru,
me lshu agen o me nente shoke,
more qenka burre
o more gjithmon qoft
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë