Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaim Mezini & Skender Shabani - Qysh Ta Lypsh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qysh Ta Lypsh".
3. Video është e këngës "Qysh Ta Lypsh", por nuk këndohet nga Milaim Mezini & Skender Shabani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaim Mezini & Skender Shabani - Qysh Ta Lypsh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

06/02/2014

2014-02-06T01:43:07+00:00ne kosove gjithmone kane than qysh ta lypsh kete ven e gjan
o n`prizren jo mos shit mend se nuk nxen jo veni ven
n`suharek prej gazepi aty tkcen zemra si lepri
bane u nise per dragash mathu mir e veshu trash
dhe ne gjjakov mos shko ne papuqe se atje kish gaca kuqe
mos u mashtro nrahovec se po ta djegshin ata me spec

a ne pej ndaq me pshtu shnosh ruju mos u ban balosh
kush ka qef me shkue ne deqan kokrra kokrra pasul han
mos flutro ne klin prej gzimi se te han xekrri ne pik te dimrit
ah ne istog me ba me ra dit nat ka me tu ba
dhe drenasin me prek ne tel pasha zotin egert del
shko tu prek ne skenderaj se mundet gazi o me te dal vaj

ne malishev thojn ma mire shuj mos e vno plisin e huj
ush mashtrohe kshtu me rras ne mitrovic aj ka me plas
dhe kat kthehesh ne vushtrri luj ma but mos shit trimni
ne lipjan tuj hanger mjalt ki kujdes se te pihen dhamt
neper shtime mos qo pluhen se aty ta kpusin guhen
nferizaj mos mej zgat fjalt as nuk te lajn me kesh as stlajn me kajt

ne podujev mos i shti hunt aty dreqi kish vdek unt
kamenices shkoj avash se del thell e te del dallash
e kur te mrish ne gjilan mos u shit neper azgan
me te marr etja ne viti tqojn te uji e stlan me pi
nkaqanik mos e ngreh bishtin se aty ta fusin gishtin
aty te qojn ne shpat e ne bre oooo her te vjen fllad e her te vjen zheg

e me dal ka prishtina her trrok kryt her te dhem shpina
kryt ne hava ne qoksigjen ma te mir se qysh po tdel
aty ne shkofsh me mende te keqe qysh e lype pak e gjete
ne kto troje luft as paqe kurr si thojn dreqit melaqe
ah inat vetit i paq mendja madhe ska ilaq
mir a keq kan than i rafsh ah qysh tja lypsh hajrin ja pafsh


Ky tekst u dërgua nga adrijan avni berisha
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë