Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - I Vujtun Jam  (Feat. Remziu)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

08/12/1984

1984-12-08T20:29:32+00:00

Më Shumë Nga

Mahmut FeratiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "I Vujtun Jam" kënduar nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xeni (Shkelzen Jetishi) & Kastriot Tusha - I Vujtun Jam

i vujtun jam ne ket jete
sa te rr'noj e te vdes
sevdaja mue m'ka perjet
o si bylbylat ne pranvere (2x)

bilbii knon ne qabrat
vajzo mos qaj ti me lot
dil gjarprush mos rri ne xham
degjoje bylbylat sa mire kendojne (2x)

male edhe fusha jeshil
cu bane haram
mjaft durova sa i mal me bore
vajze se la pa te shti ne dore (2x)

Anton Tetaj - I Vujtun Jam

I
I vujtun jam ne ket jetë
sa te rroj e te vdes
sevdaja mu dha per jete
si bylbylt o ne pranvere

II
Bylbyli knon n´çabrat
vashë mos kjaj o me lot
dil gjapenush mos rri ne dhome
ndigjo bylbylin sa mirë kendon

III
male dhe fusha jeshil
q´u bona harab
mjaft durove sa mal e me borë
vashe nuk e la pa te shtij ne dorë
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet