A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Leskoviku


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/12/1984

1984-12-08T20:41:16

Më Shumë Nga

Mahmut FeratiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Leskoviku" kënduar nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mak - Leskoviku

N’Leskovik’ po fryn ni ere,
dilni hap’ni penxheret,
dilni hap’ni penxherete,
ka ardh’ djali vet i tret’,
ka ardh djali vet i trete,
me lahut e me gernet,
me lahut e me gernete,
qemanes’ po i binte vet’.

Na, na, na!

Leskovik, oh, gur i thate,
sa puntore naj ke grate,
sa puntore naj ke grate,
si te voglat e te m’dhate.

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut - Leskoviku

N’Leskovik o fryn një erë
Dil e hapni moj penxheretë!
Dil e hapni moj penxheretë
Ka ardhë djali moj vetë o i tretë!
Ka ardhë djali vetë i tretë
Me lahutë e me gërnetë.
Me lahutë e me gërnetë
Daulles i bie vetë!
Leskovik, o gur i thatë
Sa punëtore moj na i ke gratë!
Sa punëtore na i ke gratë
Si të voglat moj dhe të mëdhatë!h
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019