A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Zylqe Begu


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/12/1985

1985-12-08T17:52:44

See Also

Mahmut FeratiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Zylqe Begu" sung by Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Milaim Mezini & Mahmut Ferati attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Ylmize Tafallari. We wish that's the lyrics you are looking for:

ni topgji o i shkodres
paska dale ne lame
zylce begu i vogel
si ylli me hane

zylce begu i vogel
si ylli me hane

II
zylce beg bre biro
ku me je kan ti mbrame
ke coca e vezirit
moj e dashnja nane¨
¨
ke coca e vezirit
moj e dashnja nane

III
zylce bego bre biro
mos e pi o rakin
pije me karar
se te ban o zara

pije me karar
se te ban o zara

dada do ta shes
skutacen me vija

dada do ta shes
skutacen me vija

mos rri ne gurbet
bre djal hajde te shpija

mos rri ne gurbet
bre djal hajde te shpia

dada do ta shes
skutacen me topa

dada do ta shes
skutacen me topa

mos rri ne gurbet
bre djal hajde te motra¨

mos rri ne gurbet
bre djal hajde te motra

dada do ti shes
alltanet e qafes

dada do ti shes
alltanet e qafes

mos rri ne gurbet
bre djal hajde ne shpi te babes

mos rri ne gurbet
bre djal hajde ne shpi te babesmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019