Më mbaj mend (për 1 muaj)

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Xhejlan  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

03/12/1987

1987-12-03T12:52:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Xhejlan" kënduar nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aziz Murati - Xhejlan

Dikur un kam pas ni vajz
emrin Xhejlan e ka pas

Kura jo me tha te du
o sa shpejt me ka harru [2x]

Xhejlan, Xhejlan Xhejlan!

Sa t'jam gjall ti shpirtin falma
se kur t'vdes ndash varrin kallma,

kallma vorrin me qibrit
paske qen moj e pa shpirt [2x]

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan!

Moj Xejlane ti çka m'bane
me hidherove me babe e nane,

Kur ish n'pytje dashuri
ti mi morre ment e mia [2x]

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan...

Fadil Fetahu - Xhejlan

Ooooj Xhejlane kqyr qka um bane,
um ke idhnu aman, aman me bab dhe nene.
Ka met vra ty perendia.
Oo qysh se dite oo bre Xhejlan,
aj qka eshte dashnia,
Aj qka eshte dashnia.

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan
Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan

Dikur e kam dasht nje vajz,
emrin xhejlan e ka pas.
Kur ajo me tha te du,
oo sa shpejt e ka harru.x2

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan
Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan

shyqyr zotit qe tkom kojshi,
kur merzitna vi e rri.
Vi e rri te ti ne bashqe.
Ooj Xhejlane shpirtin ma knaqe. x2

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan
Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan

Machiato Band - Xhejlan

Dikur e kam pas nje vajz
Xhejlane emrin e ka pas

dikur e kam pas nje vajz
Xhejlane emrin e ka pas
kur ajo me tha s'te du
o sa shpejt me ka harru

Ref
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan

x2
Xhejlan just shake ur body
Xhejlan just shake ur body
Xhejlan just shake ur body
shake,shake,shake...

x2
Sa tjem gjalle ti shpirtin falma
se kur tvdes ndasht vorrin kalma

Reff.
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan

x2
Xhejlan just shake ur body
Xhejlan just shake ur body
Xhejlan just shake ur body
shake,shake,shake...

Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet