Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaim Mezini, Mahmut Ferati & Baki Bakiu - Sinan Llapi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sinan Llapi".
3. Video është e këngës "Sinan Llapi", por nuk këndohet nga Milaim Mezini, Mahmut Ferati & Baki Bakiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaim Mezini, Mahmut Ferati & Baki Bakiu - Sinan Llapi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Baki Bakiu

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

04/12/1986

1986-12-04T07:45:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sinan Llapi" kënduar nga Milaim Mezini, Mahmut Ferati & Baki Bakiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini, Mahmut Ferati & Baki Bakiu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Hamit Kastrati & Perparim Brati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

oooooo sinan llapi ni djal shiptar
o shtat vjet nkoqak poj baneeee

o shtat vjet ne shpi pa shkuuu
leter shocja oj ka shkrueeeeee

kshi ne leter o ckaj ka shkruuu
hic imeti o tuj munueeeeeeee

hic imeti oshh tuj munuuu
rob e fmi tuj mi trishtueeeeee


rob e fmi tuj mio trishtuuuu
a po vjen apo don o me mlshueeee

*letra nmal o paska shku
*nis sinani o tuj lezu
*uoh ju shok jeni met pa mu
*shije gruja o cka mka shkru
*boll jam llodhhhe jamo gushtueee

*kshir sinani oe cka po ban
*fill te shpija o aj po shkon
*se te shpija o paska shku
*nrop te shocja o kokan gzu
*nestrit heret o kokan qu
*poj thir nemer o moj ti gruu
*bjeri oj teshat po du o mej ndru
*dit xhomoje edhe ka qellu
*du me shkuu thaa me fal xhumann
*qe 7 vjet nxhamii sjam kaneeee
------------------------------------
*sinan llapi e cka po ban
*te xhamija o aj po shkon
*runa zot hafija cpo ban
*shkon çaushin o me naj mal
*ndasht sinanin o me zon xhall
*tibe mzoten o prom ka ardh
*e sot heret o osh fillu
*uoo nxhami djali ka shkueeee
------------------------------------
*caush zeza e cka po ban
*mur me veti ni xheth ni zan
*kret xhamin poo ma rrethonn
*uojsh kon vakti o hoxha me fal
*dit e nat pe thir ni zah
*aj çaushin o me ka pa
*çaush zeza he poj ban zo
*o cti cteke o delenxhi
*cish me majt oh nkoçak nxhamijeeee
------------------------------------
*si da shpirtin mos me ta mar
*shko sinani te goj me thon
*ty çat pushk nee me naj dhon

**hoxhaj shkret merzit koka kon
**te xhamija o aj po shkon
** poj thir nemen uoh sinan
** uoh sinan oj ka kallzu
** ty çaushi uo ta rethu
** po thot pushken o me dorzu
** ban sinani medet pr mu
** ueeh dha pushken o pa luftueee
-----------------------------------
*nshpi sinani o cka po ban
*pergjis tfalmen e paska lan
*te çaushi uoo aj po shkon
*ngo çaush edhe poh ja bann
*si tash pushken o me ta dhan
*hajde ngat edhe poh ja ban
*kur ka kris edhe pushka e ty
*mur çaushino o brijee nbrijeeee
-----------------------------------
**hoooooh oh e mur çaushin o brije e nbrii
** eh ja vrau edhe izet zapti
**sinan llapi uoh ne shpi ka shkuee
** do kojshii cka pasken maruee
** do trathtijj djalit mej heksue
**ni dark tmir ja pasken maruee
** ni fmi tvogelme thir e kan çue
** edhe fmija te sinoni shkon
** poj thir nemer uoh mixha sinan
**uohh sinan ohhj ka kallzue
** ni dark tmirr ta kena maruee
** naahh kaa marr malli oooh po ja bann
** eh sinanni uohh nedor po shkon
** uoh pa shpirtit oh cka kan marue
** buk me exher uoh i kan gatue
** buk me exher oo per me zonn
** kush naj ra uo nsakic maj parii
** ooooooooohhh e vraft zotiii ooh mor zot i madhiiiiiiiMë Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet