A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Milaim Mezini - Kangë E Pushkë (Komandatit Ilaz Ceka)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/10/2015

2015-10-10T15:34:41

Muzika & Teksti:

Milaim Mezini

Orkestrimi:

Artan Mezini (Arti Rec)


Qifteli pse nuk bjen ma
Per gjys kanga mu ka nda
Sot kan hesht lisat e sharrit
Pushoj zemra e ni luftarit
Komandat ni burr vigan
Ilaz Ceka u rrit nket shkam
Nipi arif kapedanit
Krahu i Zefit edhe i Bardhit.

Kaçaniku shkemb e gur
Qorr Ilazi u ba flamur
N'asni luft i gjall sdorzohet
E pa shkau se knej skalohet
Tkish fal zoti rreze drite
Me Mustafen n'qaf te shqipes
Me 20 trima t'Kosoves eeee
Hapen gjoks o nkala t'Tetoves.

Zogu i shiqpes rrit nkto male
Ilaz ceka me zemer tmadhe
Qdo luftar ta ka lamki
Edhe nvarr me ardh me ty
Ndragomac ka ra merzia
Pushka e tij dhe qiftelia
Sot ka mbet pa tel lahuta
Pa gisht met qiftelia e pushka

Kang e pushk i mbajti bashk
Si vet shqipja e tokes lasht
Sot tri shkronja kan lot nsy
Sharri ka shum mall per ty
Amanetin e qlirimtarit
E kan ni dhe zogjt e malit
Uck bashkim liri
Eeej veq ni komb e ni Shqipni eee.

Kaçaniku shkemb e gur
Qorr ilazi u ba flamur
N'asni luft i gjall s'dorozohet
E pa shkau qe knej s'kalohet
Tkish fal Zoti rreze drite
Me Mustafen nqaf te shqipes
Me 20 trima t'Kosoves
Hapen gjoks n'kala t'Tetoves.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019