Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Milaim Mezini & Skender Shabani - Parlamenti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/12/2018

2018-12-16T14:51:29+00:00

Më Shumë Nga

Skender ShabaniKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Parlamenti" kënduar nga Milaim Mezini & Skender Shabani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini & Skender Shabani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bela Xhindoli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

aaaaaaaaaaaaa
si do ishte kshtu un kurr se dija
vall a do arrij endrrat e mia
aaaaaaa
un po pres cdo dite
dhe cdo dit vjen pa shpres
un prita shum tani u lodha
ta dija kshtu un sdo duroja
sa e pashpres taniiiii u lodhaaaaaaa
ref; 2x
ti mos u trishto no mo no
ti mos u dorzo no mo no
tani tina edhe ooooo
..........................................................
..............................................
kriza globale na ka bo habale
kafe mo banale o neper kanale
se si do shkoj nje zot e di vaj merit per cdo shpi,shum me mir nena parti tani ka shku ja un ja ti doni me dit tverteten shqiptaret po vrasin veten
nuk kan ce dun me jeten kur bosh e kan kuleten
parlamenti hum hum
mos jet vaga hum hum
gjith shqiptaret hum hum
sitjueshen dajer du
aaaaaa
kjo nat e zez po shkon ja erdhi dita
tani mund te them se ja arrita aaaaaa
sot eshte dit per ne
qielli ndrit permbi ne
un prita shum tani u lodha
ta dija kshtu un sdo duroja sa e pa shpres tani u lodhaaaaaaaMë Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet