Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaim Mezini - Ilirida

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ilirida".
3. Video është e këngës "Ilirida", por nuk këndohet nga Milaim Mezini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaim Mezini - Ilirida  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

08/12/2019

2019-12-08T15:59:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ilirida" kënduar nga Milaim Mezini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ghetto Style - Ilirida

Qka karin tem po keni man ky shtet osht e jona shqipe dej n vdekje po bertet shqiponja maqedont ku jeni merri kreijt komunistatjena forc e madhe na jena me ballistat

Uçk-jen shoki na gjith e kena en zemeralbanian ma shqipe gjithka kena emerdost spranojm kisha o shtet i muslimanito veni ilirve na jena mbreta t'balkanit

Qohet dost krejit shkupi me neve nuk ka prova qohet kumanova struga edhe kreijt tetovajena gjak nxeht luftojm deri n'vdekje sjena cetnika na s'shpallim dorhjekje

Kshi sa vjet me luftu ti as synin sun ma tremosht pjes e kultures une thom xhihadi jem musliman me zemer kjo o tok e shqiptarit kan luftu plot trima tfala adem jasharit

reff 2x
Luftoj per Liri per kombin shqiptargjak po pikoj veq hak po du me marrju nuk egzisoni harta osht e jonabiri bulgarit qdo kund vizatohet shqiponjaE

kapi dost pushken jap jet per ket venjeta spe don me jetu bashk me qen Brigada e qart vin nga kosova SHQIPNI ETNIKE andrren se harrova

bombardoj me mina jauv qi ato shkina skeni as rroj e vetni prej kahit vin a une qona boj protesta planet jau prishiqe ju kom armik mka mzu dost babgyshi

Qe sa vjet tu qu ferrka erdh koha mu qu kamthirre kreijt serbin qe jauv ha un at nan jau qi me farefis prej mat vogllit e nalt2 krena 3 shtete shqipe i kallt

pom funksionon goja sun luni mo lojajom qaj vet qe ju len me pasojakemi shtet permi shtet 3 vjet shtehi riVazhdojm me fitore kosov ME PAVARSI ahh

reff 2x
Luftoj per Liri per kombin shqiptargjak po pikoj veq hak po du me marrju nuk egzisoni harta osht e jonabiri bulgarit qdo kund vizatohet shqiponjaE

Gold AG - Ilirida

Ref:2
..................
ILIRIDË na fali zoti
Nuk e lshojm per jet o vlla
E kem tradit mot mas moti
Me luftu me ty o shka
..................

Gold Ag
..................
ME GJAK E ME FIS HALA SHQIPTAR ME PLIS
I gatshem kur du me ta qi at farefis
Bujrum o shka thirre kejt serbijen
Se ni bes e kom dhon me ta kall MAQEDONIEN
Ktu m'fali zoti e ktu nana m'rriti
Hak n'xjerri per ty o vlla RAMADAN SHYTI
Luften se nali se sum len ideali
Deri SHQIPNI ETNIKE nuk k'thena pi mali
Nanë mos um qaj pashë mu lot mos derdh
Se dita qe e prita ma n'fund sot um erdh
Se LIRIA nuk vjen me krye n'jastek
Der sa ti vorrosi kejt shkijet me 1 SËNDEK
Ja sot ja kurr na don bashkë kjo voter
KU JON MAQEDONT JA QI ME FE E ME MOTER
Ska n'ket vatan GLIGOROV e STOJAN
I L I R I D e kom emrin si i i pari N'BALLKAN
..................

Ref:2
..................
ILIRID na fali zoti
Nuk e lshojm per jet o vlla
E kem tradit mot mas moti
Me luftu me ty o shka
..................

..................
Jom i BRODECIT kom vllazen N'KËRCOVË
Prit n'GOSTIVAR po vi oj KUMANOV
Boll na kan vra me pluma e thika
Ktu lun rrol pushka sna vyn politika
Zdu bashkjetes pasha djalin ne djep
Ti qi drejt e shkive qe ti po mi jep
Vdekje a liri se nuk du jet me ty
Ktu i thojm SHQIPRI pi TETOVE NGJEVGJELI
Qonu o burra zot mi dal vatanit
Plumin e fundit tja japim dushmanit
Jom TAHIR SINANI ja ruj nderin shqipris
I qoj tfala vllaznive n'brigad t`MUJDIN ALIS
Ku e kom TELIN vet kjo tok SHQIPTARE
Prej ISMET JASHARI n'HODEL e n'HORIZARE
Se hala do trima i ka gjall HARACINA
Qe e dojn kejt SHQIPNI pa shki e pa KUFINA
..................

Ref:2
..................
ILIRID na fali zoti
Nuk e lshojm per jet o vlla
E kem tradit mot mas moti
Me luftu me ty o shka
..................

..................
MAQEDON TA QI RROJEN E PLUM TA SHKY GOJEN
N'dor e maj FLAMURIN se se lshoj PORROJIN e
Qysh e ki adet dil si herav tjera
Se lo pa ti kall ushtart me PISGAVERA
Armatosu mir pot thom edhe 1 her
Se al plumi sum nal kur thom ALLAHU-EKBER
Ejj ILIRID kurr mos thuj marova
Dil priti vllaznit qe po i nis KOSOVA
Jom armat komtare luftoj si babgjyshi
M'PRIT MOLLA E KUQE PO NISEM KA NISHI
Nuk na trem tradhtija kur na thrret vatani
Se jon nip RAMIZI e jom nip HASANI
Kshtu m'rriti SHKUPI sum trem as MURTAJA
Gjuj o bir shkine se jom guri si KALAJA
Un po du luft se boll bona heshtje
TA QI ENCIKLOPEDIN SE ME TY SKA MARVESHJE
..................

Ref:4
..................
ILIRID na fali zoti
Nuk e lshojm per jet o vlla
E kem tradit mot mas moti
Me luftu ty o shka
..................
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet