Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu - Toka Dridhet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Toka Dridhet".
3. Video është e këngës "Toka Dridhet", por nuk këndohet nga Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu - Toka Dridhet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/12/1986

1986-12-22T21:39:08+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Toka Dridhet" kënduar nga Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Toka Dridhet".
Videoklipi nga Milaimi, Mahmuti, Shaqa & Bakiu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aferdita Demaku - Toka Dridhet

Toka dridhet kur po hec
mu nda zemra ne dy pjes

qele gojen zemer qka me bo per ty
veq te jem me ty(2x)

Ref:
Ment krejt mi ka mar
ai shikimi yt i par
met pa per qdo diit
nuk me behet boll..
cka kam ty ti dho
se kursej as veten
s'mund t'jetoj pa ty
ta fali dhe jeten..

Dicka kec per ty mem thon
T'mallkon dielli me gjith hon..

qele gojen zemer
cka me bo per ty
veq te jem me ty..(2x)

Ref:
Ment krejt mi ka mar
ai shikimi yt i par
met pa per qdo diit
nuk me behet boll..
cka kam ty ti dho
se kursej as veten
s'mund t'jetoj pa ty
ta fali dhe jeten..

Buqja, Gazi & Linda - Toka Dridhet

Gazi:

Toka drithet kur pom hec
Naj dan zemrat ne dy pjes
O qile gajen zemer qka me ba per ty
met mar met qu ne shpi
qile gajen zemer qka me ba per ty
met mar met qu ne shpi

Mend krejt mi ka mar aj bell i hol
met pa per gjda dit nuk pom bohet bal
krejt ka me ti ple se kur se jas veten
kur tmhargjohen paret zemer ta fali dhe jeten

Linda:

Dikush keq per ty mem than
e me kan djelli me gjith han

Buqja:

Qele gajen zemer qka me ba per ty
met mar met qu ne shpi
qele gajen zemer qka me ba per ty
met mar met qu ne shpi

Linda:

Met krejt mi ka mar aj bell i hol
met pa per gjda dit nuk pom bohet bal

Buqja:

Krejt ka me ti ple se kur se jas veten
kur tmhargjohen leket ta fali dhe jeten

Muharrem Ahmeti - Toka Dridhet

Toka dridhet kur po ec
ma ndan zemren ne dy pjes.

Cele gojen zemer
cka me bo per ty
me t´marr me t´cu ne shpi.

Ref:
Mendu krejt mi ka marr
ai bel i holl
me t´pa per cdo dit
nuk me behet boll

Krejt me ti ble
se kursej as veten
kur te me harxhohen paret
ta fali dhe jeten.

Dicka keq per ty mem than
t´mallkon dielli me gjith hane.

Cele gojen zemer
cka me bo per ty
me t´marr me t´cu ne shpi.2x

Ref:
Mendu krejt mi ka marr
ai bel i holl
me t´pa per cdo dit
nuk me behet boll

Krejt me ti ble
se kursej as veten
kur te me harxhohen paret
ta fali dhe jeten.

Mix Tallava...

Ref:
Mendu krejt mi ka marr
ai bel i holl
me t´pa per cdo dit
nuk me behet boll

Krejt me ti ble
se kursej as veten
kur te me harxhohen paret
ta fali dhe jeten.
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë