Më mbaj mend (për 1 muaj)

Milex - Mos Me Lendo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  3

1
Te lutem mos me lendo se une skam faj asgje
Nese dikush tjeter te zgjenjeuti mua mos me zhgenje
Une besoi ne ty a nuk po e sheh
Besoj qe te njoh dhe ti mua me njeh
Kur te marresh rrugen drejt meje merre me qellim qe te me dashurosh
Harroje merin qe eshte brenda teje
Binde veten qe ske te drejte te me lendosh
Une do te falem e tera pa u hamendur
Do te shikoi ne sy pa u trembur.
Te kam then se te besojdhe ti mua me beso
Po te them se te dashuroj dhe ti mua me dashuro….

2
Dua frymen te ma ndaleshta ndjej frymen tende
Ta di qe te takoi dhe te shijoi me endje…
Dua diqka te ndryshoj se keshtu me nuk shkon
Per hir te dashuris qe ndiej per ty
Mos me mundo dhe dashurom…
Mos dysho me ne mua qe nga tani e pranoi qe te dua
Per jete po te premtoi se do te dua e kurr sdo te lendoi
Nuk me peleq qe zemren te ta thej
Te te shoh duke vuajtur e pran mos te t’kem…
S’do ta pranoja kurr nje fakt te till
Qe te jem pa ty dhe mos te te ndihem shlir..

3
Zemra ime shum po rrah per ty o njeri
Ajo do qetsohet nese ti I shpreh dashuri ….
Hiqja friken qe brenda ka e mos e le te vuaj
Duaje me shum se veten dhe me te mos luaj….
Nese vetem pak ti ja shpreh dashurin
Da ta keshe ate edhe krenarin.
Do mburresh nje dite qe ate afer do ta kesh
Dashurin qe do kemi brenda zemres do ta ndjesh…
Pse vall ti nuk po din dashuri te shprehesh
A e kupton se brenda zemres time ti gjithmon do mbetesh…
Je I pari ne jeten tem qe dashuri te ofrova
Edhe pse une kurr sta thash gjithmon te dashurova…

4
Nuk me pelqen te luaj me askend
E aq me pak me ty
Nuk flas vend e pa vend askujt zemren me ja thy
Nuk dua qe nje dite ti koken ulur ta mbash
Dua qe te ndihesh krenar qe pran mua do me kesh…
Smeriton ti te vuash s’meriton ti te derdhesh lot
s’meriton ti dhembje jo kete gje sta lejoj une dot…
Do te mbaj pran gjithmon do te ruaj me endje
ty do te takoi pa frik e pa hamendje….
Te gjitha keto ti them
Sepse dua per te te bindur se ne per njejri tjetrin loqko kemi lindur…

Milex!


Ky tekst u dërgua nga Milex


Nuk kemi video për këtë këngë.


Milex
Publikimi: 20/08/2009


Milex - Mos Me Lendo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Lendo".
3. Video është e këngës "Mos Me Lendo", por nuk këndohet nga Milex.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Milex:


Komente 0