Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mili Sallauka
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Mars 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
Këndon kryesisht: popullore moderne

Mili Sallauka është këngëtar i njohur. Karrieren me muzik e filloi qysh ne femije. Këngëtari shquhet për një stil shumë të vecantë, jo vetëm në zhanrin muzikor, por edhe në performancë që bën, dhe ka provuar ti shkojnë shumë jo vetëm këngërt ritmike por edhe baladat duke pasur shumë sukses.

Në Qershor 2004, Mili & Alma marrin pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Eja Eja".

Në Prill 2006, Mili merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ti".

Në Qershor 2006, Mili merr pjesë në Polifest 2006 me këngën "Sonte Krejt Ka Me U Kall", në bashkëpunim me Alma.

Në Nëntor 2006, Mili merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Loja Mbaroi".

Në Qershor 2007, Mili merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Pse Zemra Ime Ti Po Te Kerkon".

Në Maj 2009, Mili merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ndjej Mall".

Në Maj 2010, Mili merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Ti Je Larg".

Në Dhjetor 2010, Mili merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Ti Je Larg".

Në Qershor 2011, Mili merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Give Me Your Name".

Në Nëntor 2011, Mili merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Urrej Qe S'te Kam".

Më datë 13 Mars 2013, Mili publikon videoklipin "Up In The Air". Me këtë këngë, Mili merr pjesë në Top Fest 10 në vitin 2013.

Më datë 10 Qershor 2013, Mili publikon videoklipin "Qika E Mamit", në bashkëpunim me Nit.

Më datë 7 Prill 2014, Mili publikon videoklipin "Akull Dhe Zjarr". Me këtë këngë, Mili u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), Top Fest 11 (2014).

Më datë 8 Korrik 2014, Mili publikon videoklipin "Zeshkania", në bashkëpunim me Nit.

Më datë 25 Korrik 2014, Mili publikon videoklipin "Te Dua", në bashkëpunim me Edber.

Më datë 8 Nëntor 2014, Mili Sallauka publikon videoklipin "Animal Party".

Në Maj 2015, Mili merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Bia Bia".

Më datë 22 Gusht 2015, Mili publikon videoklipin "4:20 E Kem Secret", në bashkëpunim me Dj-Fisoo.

Më datë 13 Prill 2016, Mili publikon videoklipin "Hajde Pina". Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 13 Dhjetor 2016, Mili publikon videoklipin "Kush Ka Vajze Boten Ka".

Më datë 3 Qershor 2017, Mili publikon videoklipin "Te Kam Xhan".

Më datë 20 Nëntor 2017, Mili Sallauka publikon videoklipin "Bukuri Shqipetare".

Më datë 25 Qershor 2018, Mili Sallauka publikon videoklipin "Gajdegjiu".

Më datë 15 Qershor 2019, Mili Sallauka publikon videoklipin "Ani Moj E Mira", në bashkëpunim me Rita Kastratin.

Më datë 1 Korrik 2019, Mili Sallauka publikon videoklipin "Dada Me Def".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  qlirche  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Mili Sallauka »


Komente mbi këtë artist