Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mili - Enderra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/09/2013

2013-09-17T17:19:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Enderra" kënduar nga Mili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fidush Aliu - Enderra

Nje djalosh shoh ne anderr
esht i bukur oh si dhenderr
i kendojn embel per plot huri
jo nje nuse po 72
i kendojn embel per rreth huri
jo nje nuse po 72
i afrohem tasht shik....
shkelqim ti veq qe sme verrboj
njera nuse me than ndal
ky esht i yni e rroj me mall
njera nuse me than ndal
ky esht i yni e rroj me mall

ref:
esht mujahid i trimi rral
shpirti nanes ma i miri djal
esht shehidi trim bujar
ylli babes ma i miri djal
esht shehidi trim bujar
ylli babes ma i miri djal

Mir se na vjen e dashura nan
ne ket gezim qe kurr smbaron
mthan mujahid vdiqa si burr
tasht jam i gjall nuk vdes un kurr
mthan mujahid vdiqa si burr
une jam i gjall nuk vdes un kurr

O bab i dashur un jam shehid
dot ndermjesoj per ju nje dit
behuni tfort duroni pak
se shpejt vjen dita kur tjemi bashk
behuni tfort duroni pak
afer esht dita kur tjemi bashk

ref:
esht mujahid i trimi rral
shpirti nanes ma i miri djal
esht shehidi trim bujar
ylli babes ma i miri djal
esht shehidi trim bujar
ylli babes ma i miri djal

Oh shpirti nanes ste kam veq ty
un kam shum djem nje lloj si ti
gjith bashk luftaret vellezerit e tu
te duan shum ni lloj si un
gjith bashk lufater vllezerit e tu
te enderrojn ni lloj si un

o lum baba qe te kam ty
tani nuk ndjej as pak merzi
po si kur tkisha si ti 100
do deshiroja te bjen shehid
Oo si kur tkisha si ti 100
do deshiroja te bjen shehid

ref:
esht mujahid i trimi rral
shpirti nanes ma i miri djal
esht shehidi trim bujar
ylli babes ma i miri djal
esht shehidi trim bujar
ylli babes ma i miri djal

403 - Enderra

Ditet s'kishin fund pa ty
mallkoja cdo mengjes
se me endrren shkoje edhe ti
Kisha frike te hapja syte
te endrroja ne çdo çast
se atje te kisha ty

Ne syte e saj pash veten
dhe pyeta me habi
erdha une apo ajo
Nga buz't e saj shijova friken
dhe loti me tregoj
endrra jone kufi nuk ka
Te gjithe me thonin jo
por ne s'na behej vone
ne kishim endrren tone
Atje do te takoj
atje gjithmone do t'jem
enderra jone kufi nuk ka

Mendova se c'do gje mbaroj
ate nate kur u ndame
ika une apo ike ti
Kujtoja se do te harroj
nese nuk te shoh
deri sot as nuk te pash

Provova te jetoj pa ty
thoja nuk me duhesh me
por sot nuk do te genjej
Te kerkova ne cdo vend
te kendova ne cdo kenge
e si mund te t'harroj

Ref 2x
Te gjithe na thonin jo
por ne s'na behej vone
ne kishim endrren tone
Atje do te takoj
atje gjithmone do t'jem
enderra jone kufi nuk ka
Më Shumë Këngë Nga Mili Sallauka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet