Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mili - Ma Le Kengen Te Pa Kenduar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ma Le Kengen Te Pa Kenduar".
3. Video është e këngës "Ma Le Kengen Te Pa Kenduar", por nuk këndohet nga Mili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mili - Ma Le Kengen Te Pa Kenduar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

17/09/2013

2013-09-17T17:19:42+00:00I heshtur ndalem dhe shikoj se si driten ma perpin nje hije
Me duket vetja si spektator ne nje shfaqje tragji komedie
Ku aktor jemi neve te gjith edhe une e ti
Por fatkeqesisht ky nuk eshte teater dhe as kjo keng nuk eshte parodi
Eshte jeta jon koha kur japin kahje fatit ton
Dhe te ardhmes son
Por me trego nga po e drejtojm cilen rruge po e vazhdojm
Pas 100 vjet erresire, nga duar i hoqa prangat e ndryshkura
Kjo nuk mjafton
Se mes nesh ende ka shum zemra te vyshkura
E cpo bejm ne per ata
Ku mbeti nderimi i vellaut per vella
Me thuaj pra,
Krejt kjo esht nje hata qe skam besuar qe ndonjeher kemi me e nda

Ngritu tash
Ska forc qe na rrezon kur jemi bashke (2x)

Gjendje kritike
E renduar nga pretendime armike
Rrethuar me papergjegjesi politike
Ngarkuar me tendenca paranoike
Pseudo patriotike
Tingellojn disa faza arkaike
Qe mendja e shendosh i refuzon
Pse duhet te egzistoj mes nesh kjo dreq frike
Qe ndasit na i forcon
Dhe na con drejt nje rruge misterioze
Ende pa u zhdukur ky kundermim tymi e bloze
Mund te gjendemi ne nje gjendje komatoze
Me komplimime teper serioze
Po kush eshte fajtor
A thua, sa ka pergjigjia rendesi
Kur ndoshta nje pjes te ketij faji e patem edhe un e ti
Perndryshe pse para hundeve tona
Ndodhin gjera qe asnjeher si miratojm
Ato sdo te zhduken vetem duke i shikuar
Duhet bashk qe ti luftojm

Ngritu tash
Ska forc qe na rrezon kur jemi bashk (2x)

Ndal, po i them vetes
Dhe shikoj boten time perreth meje
Nese je lodhur edhe ti
Ateher hapi syt dhe shiko perreth teje
Gjeje, pozicionin tend
Dhe nese do ndryshime vepro,
Kryeje pjesen tende te punes
Per vete dhe per ata qe I do
Deri dje kisha nje ankth te vjeter
Por nuk me zbrapsi asnjeher
Ndersa sot me mundon 1 tjeter
Dhe sdo ta le as kete te me dergoj ne humner
Se jeta na mesoi
Qe te mirat kurre nuk vijne vet
Gjithmon me mir kalon ai qe mundohet
Se sa ai qe pa u merzitur pret
Ndersa sot te gjith jemi pjesmarres ne kete kapitull te ri historie
Prej nesh varet se a do te shkruhet nje faqe turpi a nje faqe lavdie

Ngritu tash ska forc qe na rrezon
Kur jemi bashk gjerat duhet te ndryshojn
Per te gjith njesoj nje er e re fillon
Behu edhe ti ushtar i te se nesermes (2x)


Ky tekst u dërgua nga david
Më Shumë Këngë Nga Mili Sallauka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet