Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mili - Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 3

Komente

Asnjë Koment

16/04/2006

2006-04-15T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti" kënduar nga Mili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mili i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nosmusic - Ti

Po m'doket qe t'kom afer (Yah)
Amo ka me met veq 1 onderr (Yah)
Du me t'pas afer, me ta nij aromen
E ti s't'len me t'puth, deri sa ta bon at t'tonen.

E tash, koha pa ty so ka shkon
Qdo nat pe pres diellin kur po perendon
Se ike ike, ike ti
E m'le ti m'le pa gjum, veq ti

S'muj me shty kohen pa ty
Jom msu mu qu une veq me ty
Se ty me t'bo per veti o krejt qka du
E per ket sen ti hiq s'ki qa thu

DAMN

Po m'kujtohen koht e vjetra
Kur un lypsha me shku te tjetra
E tash ti m'ike mu prej druve
S'ja pash hajrin une kurr asaj ku**e

Jo un ty sun t'hate
Dashnia jote ku m'beti
Un s'jom si ai tjetri
Mos mi merr krejt ti

Se ti je thjesht nje engjull qe ke ardh n'jet tem
N'fillim ma ndreqe, po masnej plag po len
Kto plagt e tua kurr s'po sherohen
Deri sa kto dy zemra t'bashkohen

Distanca, me ty
Mungesa, per ty
Mu po m'vret
E ndjenjat i kom shti n'dry

S'muj une pa ty
Njejt si ti pa mu
Qdo dit m'thojshe t'du
E tash ti m'ke harru

M'ke harru se i ki tjert ti
Dashnia jem per ty s'vlejti
Ike prej meje e tash pot pret tjetri
Gjith ki me met e njejt ti

Sa jom kon un me ty
Ti zemren qdo dit ma ke thy
Se tash veq jom tu e thy
Po bojka edhe pa ty

Jo un ty sun t'hate
Dashnia jote ku m'beti
Un s'jom si ai tjetri
Mos mi merr krejt ti

Enxhi Nasufi & Boocky Dj - Ti

Afer te ndjej
Me sy ste gjej
Por une e di qe prane meje te kam
Nuk mund ta fsheh
kur nga larg ti me sheh
Vetem me ty dua te jem ne kete nate

Prane meje kalon ti
Deshiren ma shton ti
Trupin ma merr edhe frymen ma ndal
Me sy me kerkon ti
Ne heshtje me fton ti
Te jemi bashke...

(Chorus)
Do qe ta kesh trupin tim prane teje sonte
Ti ti ti ti...
Dua ta kesh trupin tim prane teje sonte
Ti ti ti ti...

Nuk e mbaj mend
Se cfare me the dje
Nje deshire neper dehje si ne enderr me merr
Afer te ndjej
por me sy nuk te gjej
Vetem me ty ne kte nate dua te jem

Prane meje kalon ti
Deshiren ma shton ti
Trupin ma merr edhe frymen ma ndal
Me sy me kerkon ti
Ne heshtje me fton ti
Te jemi bashke...

(Chorus)
Do qe ta kesh trupin tim prane teje sonte
Ti ti ti ti...
Dua ta kesh trupin tim prane teje sonte
Ti ti ti ti...

(Bridge)
Eja me mua, eja me mua sonte
Jo mos me thuaj, jo mos me thuaj sonte

Ero - Ti

Ti um vrave, zemer s'pate ah sa leht prei meje u ndave,
jo s'ka falje, jo ska falje as lamtumire per kete ndarje,
Ti um vrave zemer s'pate ah sa leht prei meje u ndave,
jo s'ka falje, jo ska falje as lamtumire per kete ndarje.

EEHHI ti je qajo qe m'ke lon vet,
ti je ajo qe dhimbje m'jep,
zemren ta dhash une ateher,
ti se meritove asnjeher,
ti je ajo qe mke lan vet,
ti je ajo qe dhimbje m'jep,
zemren ta dhash une ateher,
ti se meritove asnjeher,

Ti e prishe kete dashni
ah sa bukur ishim une & ti
a t'merr malli ty per mu
qe m'ke vra e m'ke lendu
Ti e prishe kete dashni
ah sa bukur ishim une & ti
a t'merr malli ty per mu
qe m'ke vra e m'ke lendu

EEHHI ti je qajo qe m'ke lon vet,
ti je qajo qe dhimbje m'jep,
zemren ta dhash une ateher,
ti se meritove asnjeher,
ti je ajo qe m'ke lon vet,
ti je ajo qe dhimbje m'jep,
zemren ta dhash une ateher,
ti se meritove asnjeher..

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mili Sallauka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet