Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Miltiadh Davidhi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Krutje 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 64 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Miltiadh Davidhi është një shkrimtar i njohur. Pasi mbaron shkollën fillore dhe të mesmen në vendlindje, Krutje të Lushnjës, vazhdon studimet për mjekësi veterinare dhe diplomohet ne 1980-ën. Aktualisht jeton në Çermë si dhe në Salerno e në Modena tek fëmijët. Poezitë e para i botoi në gazetën lokale “Shkëndija” kur ishte vetëm 18 vjeç. Është autor i këtyre librave: Poezi -“Parajsa Danteske përballë Ezopit plak”, 2001,Shtëpia Botuese Afërdita. -“Ujëvara hëne”,2008, Toena. (Parathënia e k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Vasil Tabaku

Xhevahir Cirongu

Ferit Lamaj

Teodor Keko

Visar Zhiti

Mehmet Bislimi

Avdush Canaj

Cathal Ó Searcaigh

Shaban Cakolli

Musa Jupolli

Tags: Miltiadh Davidhi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet