Mima Kastrati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  • Besianë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Mima Kastrati është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Kreu shkollën fillore ne Besiane. Muzikën dhe Poezinë e kishte përherë në zemër. Qysh në klasën e parë hynë në grupin Koral të Shkollës. Në klasën e dytë shpërblehet si recitatore më mirë me Poezinë "Ganimete Tërbeshi" dhe "Populli Palestinez" në Revistën për Fëmijë. Në klasën e tretë dhe të katër angazhohet nga Gani Gjafolli në Emisionin televiziv për fëmijë, si dhe në emisionin "Babadimri mbeti vet". Shkollën Fillore e mbaroi në Besian dhe gjat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareDasmen Kush E Nisi (2015)

E Deshta Perjete (2012)

Vij Nga Diaspora (2011)

Thell Ne Zemer (2010)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Ne Kete Nate
Luhet Vallja
Pse Sme Thua
M'fal Te Lutem
Maturantët
Cokollata
Molle E Ndaluar
Thell Ne Zemer


Artistë Të Ngjashëm:

Fate Berisha

Nazmie Prokshi

Flora Gashi

Leta

Edona Bujari

Vjollca Selimi

Shemsie Gashi

Drandofile Rama (Filja)

Sanimete Krasniqi

Blerina Gashi


Tags: Mima Kastrati, Mima

Krijo Një Kartolinë