Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimi - Brengë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Më brengosin gjethet
Që bien në vjeshtë
Natën rriten vajzat
Ditën zgjaten djemtë

Në kopshtin e hënës
Yjet rrinë zgjuar
Pena ime zog
Pentagram i shkruar

Kënga nuk më shkon
Se jam fill i vetëm
Mbi motiv të ri
Përgjon brenga e vjetër

Përgjojnë ato buzë
Përgjojnë ata sy
Që dhe sot i zbehin
Diejt si qiri

Troku i zemrës time
Rend si kalë i etur
Nëpër qiej zemrash
Plagë ke për t'më mbetur
Mimi
Publikimi: 28/12/2022
Muzika: Edmond Çano
Teksti: Myrteza Mara
Orkestrimi: Edmond Çano
Video Produksioni: Cinefocus GT
Drums: Gentian Doçi


Mimi - Brengë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Brengë".
3. Video është e këngës "Brengë", por nuk këndohet nga Mimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimi:


Komente 0