Mimoza Gjikola (Mimi)
Mimoza Gjikola (Mimi)
Mimoza Gjikola (Mimi)
  • Emri i Vërtetë:
  • Mimoza Gjikola:
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Prill 1979
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Mimoza Gjikola (Mimi) është këngëtare e njohur. Per momentin jeton ne New York, por gjate sezonit viziton edhe Shqiperinë. Ka marr pjese ne shume koncerte e festivale te organizuara per shqiptaret ne Amerike.

Në vitin 2008, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon albumin "Sofer Bujare".

Më datë 13 Qershor 2009, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon videoklipin "Potpuri".

Në Mars 2014, Mimi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngët "Kërce Moj çike"dhe "Mi Gëzofsh Këpucet Me Taka".

Më datë 30 Gusht 2014, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon videoklipin "Mendja Tek Ti", në bashkëpunim me Baba Li. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 21 Tetor 2014, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon videoklipin "Krejt Shqiptaret Kuq E Zi".

Më datë 21 Shtator 2019, Mimoza Gjikola publikon videoklipin "Jam Bij Bajrak Selite", në bashkëpunim me Ansambli I Burrave Mirdite. Muzika e këngës u punua nga Mimoza Gjikola (Mimi), ndërsa teksti u shkrua nga Gjokë Beci. Videoklipi u prodhua nga DArt Channel, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edi Balili.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0