Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Gjikola (Mimi) - Djale Mamaje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Beqarnise i erdhi funi
gjeta nji alamet cuni
Duket se ne te i rash
Zgjodha cunin e mamas.

Kshu u puqem veti i tret
nona,djali dhe un vet
Goce e vetme,cun i vetem
te tre bashke sdo rrim gjith jeten.

REF
(Po vendoset me u martu
mos beni keshtu si mu
Se po zgjodhet djale mamaje
shifi targen e burrin qaje

O mir nji llafe e kan thon
koka ben koka peson
Zgjodha djalin e mamas
gjeta kokrren e belas)

Vetem mamin kishte djali
nuk ja prishte dot zavalli
Shkoi e la kokrren e namit
flinte te krevati i mamit.

Mami na qelloi hatife
o me shendet ishte zahife
I dhem mesi i dhem koma
e donte djalin te dhoma.

REF

Ore djale pse nuk ma thu
je martu a sje martu
Ndaje nenen si te duash llogarin do ta pagush.

Oh martes,martes e shkreta
si tja boj zoti kismet
Mora cunin e mamas
gjeta kokrren e belas.

REF


Ky tekst u dërgua nga MarisaMimoza Gjikola (Mimi)
Publikimi: 01/12/2008
Muzika: Edi Balili
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Edi Balili
Video Produksioni: MAX Production


Mimoza Gjikola (Mimi) - Djale Mamaje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djale Mamaje".
3. Video është e këngës "Djale Mamaje", por nuk këndohet nga Mimoza Gjikola (Mimi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Gjikola (Mimi):


Komente 0