Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Gjikola (Mimi) - Mbesën Sot Po E Martojmë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Oh mor daja daja i madh
Mir se ti na ke ardh

Daja ka sebep
Marton mbesen e vet x2

Dajes ç'i paska lezet
Kur kercen me mbesen e vet

Kur ndigjon klarinet
Paren daja e hudh vet x2

Ne valle mbas dajes
I erdh rradha halles

O kerce hall kerce
Hiç gajle mos ke

Kerce hall kerce
Mbrapa te vim ne

Vjen halla me bija
Paska pru tepsia

O petlla me byrek
Me na shtru per drek x2

Eee xhajes i lumt dora
Se ja boni fora

Kuleten e shkuni
Sa i doli funi x2

Xhajen nuk ma ka njeri
E ka shpirtin shpirt flori

Per hajer martesa
Me nipa dhe mbesa x2

Ooo çohu ti moj teze
Meze permbi meze

Nusja qan me lot
S'ka si tezja sot x2

Te trashgohet mbesa
Per hajer martesa

O lum moj nusja e re
Per tezen qe ke

Lum lum moj nusja e re
O per tezen qe ke

...

Jalla po kendoj
O per bab e non aman
Aman of of aman

Bab e non ju kom si shpirt
Po ju shoh pak te merzit
Hajt kerceni bashk me mu
Se une nuse jam tuj shku

Hajt kerceni bashk me mu
Se une nuse jam tuj shku

...


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberMimoza Gjikola (Mimi)
Publikimi: 01/12/2008
Muzika: Edi Balili
Teksti: Jorgo Papingji
Video Produksioni: MAX Production
Orkestroi: Kujtim Balili & Edi Balili
Production: Muza, House RecordingMimoza Gjikola (Mimi) - Mbesën Sot Po E Martojmë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbesën Sot Po E Martojmë".
3. Video është e këngës "Mbesën Sot Po E Martojmë", por nuk këndohet nga Mimoza Gjikola (Mimi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Gjikola (Mimi):


Komente 0