Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimi - Kërce Moj Çike Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Bukurine e kesaj malesie ti e mban ne sy,
je e bardhe sikur bora,qe ne male rrin pa shkri.
Xhamadani...mire per trupi po te rri,
xhamadani...ta shton bukurine.

Ref. 2x:
Hajde hajde qiko,hidhe vallen
me te kuqin xhamadan.
O kce oj qike kadaldale,
nanes mos i ben bela.

Floket e gjata permbi supe,te rrin po si flori.
Neper bjeshke e rrite shtatin,ti moj bukuri.
Xhamadani...mire per trupi po te rri,
xhamadani...ta shton bukurine.

Ref. 4x:
Hajde hajde qiko,hidhe vallen
me te kuqin xhamadan.
O kce oj qike kadaldale,
nanes mos i ben bela.Nuk kemi video për këtë këngë.
Mimi - Kërce Moj Çike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kërce Moj Çike".
3. Video është e këngës "Kërce Moj Çike", por nuk këndohet nga Mimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Gjikola (Mimi):


Komente 0