Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa - Robnesha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"Pa Koment"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2004

Komente

Asnjë Koment

21/01/2005

2005-01-20T23:00:00+00:00Ref.
Une robnesh nuk do te behem
dhe nuk lidhem me zingjir
s'do te jem ne qadrat tua
dua te jetoj e lir.
Kjo robnesh nuk do te behet
dhe nuk lidhet me zingjir
s'do te jet ne qadrat tua
done te jetoj e lire

Me sheh si nje robnesh
si nje sklllave qe te rin pran
me sheh dhe si lekur
qe epshin ne gjoks ta mban
skllavja jote jo nuk behem
dhe nuk lidhem me zingjir
friken ne buze se duroj
dhe s'kerkoj nga ti meshir
s'do t ejem ne qadrat tua
une dua te jem e lir.

Nuk shtrihem ne lekur
si nje skllave bashk me ty
s'jam nje pik uji ne dete
une s'kam zemer per me t ethy
une nuk kam lot per me tha
ende dua te flas e te qesh
s'behem skllavja jote
nuk duroj te jem robnesh
une vlej me shum e di
se te jem veq nje robnesh.

Ref.
Une robnesh nuk do te behem
dhe nuk lidhem me zingjir
s'do te jem ne qadrat tua
dua te jetoj e lir
Kjo robnesh nuk do te behet
dhe nuk lidhet me zingjir
s'do te jete ne qadrat tua
done te jetoj e lire


Ky tekst u dërgua nga trimi   Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet