Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa - Xhelozija  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00Jeta sa shpejt jetohet ne nje moment
jemi a s'jemi neser ne kete vend
dhe na duhet shum
DASHURIA.
Zgjohen familjet neve nuk na gjejn
dhe shpirti me pikellim
njeriun gjithmon e shkatron
XHELOZIJA.

Na pushtuan primitivet
te tjeret kengen time te transferojn
te prenishmit permbi ne
te pa vler na vlersojn.

Reff...Xhelozija xhelozija
fjalen e mire e zen ne vend
xhelozija xhelozija
tre hapa mbrapa po na kthen
xhelozija xhelozija
fjalen e mire po e kuptoj
xhelozija xhelozija
te vertet po na fundos


Ky tekst u dërgua nga trimi
Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet