Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa - Bora E Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Ca dite te lumtura hua
pak zjarr qe dashurija ka
jetes ia mora si kredi
dhe ti me ishe e vetmja pasuri.

Ca muaj te lumtur ne nje vjet
nje dashuri e para ne jete
mendova jan dhurat
me lot kam qar
kur puthjet na i ftohu
bota e pare.

Reffreni:
Se une per ty do mbes
veq nje press biografi
e ti do mbetesh gjuetar
vera eshte e leht
por dimri than
nje dashuri u ngri
me bore te pare
dhe une per ty do kaloj
si lajmi ne dritar
ti do mbetesh gjuetar
qetesin ma ktheve su ktheve ti
nje dashuri u ngri
shpresa i mbloj bore e pare.

Ca dite te lumtura hua
pak zjarr qe dashurija ka
jetes ia mora si kredi
dhe ti me ishe e vetmja pasuri.

Asgje nuk dita te kursej
te dhash qdo gje qe te pelqej
une me nuk kam
as dite
as nate
te mire
e jeta qon fatura pa meshir.

Reffreni:
Se une per ty do mbes
veq nje press biografi
e ti do mbetesh gjuetar
vera eshte e leht
por dimri than
nje dashuri u ngri
me bore te pare
dhe une per ty do kaloj
si lajmi ne dritar
ti do mbetesh gjuetar
qetesin ma ktheve su ktheve ti
nje dashuri u ngri
shpresa i mbloj bore e pare.

Se une per ty do mbes
veq nje press biografi
e ti do mbetesh gjuetar
vera eshte e leht
por dimri than
nje dashuri u ngri
me bore te pare
dhe une per ty do kaloj
si lajmi ne dritar
ti do mbetesh gjuetar
qetesin ma ktheve su ktheve ti
nje dashuri u ngri
shpresa i mbloj bore e pare.


Ky tekst u dërgua nga Trimi   Eliosshuli

Mimoza Mustafa - Bora E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bora E Pare".
3. Video është e këngës "Bora E Pare", por nuk këndohet nga Mimoza Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:


Komente 0