Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa & Ryva Kajtazi - Moj Hatixhe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Hatixhe" kënduar nga Mimoza Mustafa & Ryva Kajtazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Labinot Beqiri - Moj Hatixhe

moj hatixhe
ne shami kuqe
n'elbasan o moj
do t'shkon nuse
n'elbasan o o moj
do t'shkon nuse

n'elbasan o moj
do t'shkon nuse
ti n'gjyn dada
moj flokt e kuqe
ti n'gjyn dada
moj flokt e kuqe

flokt e kuqe
ti shitoft zana
a s'tu dhimten
moj baba nana
a s'tu dhimten
moj baba nana

baba nana
dy vllaznia
po ma fort
mu dhimt qiknia
po ma fort
mu dhimt qiknia

moj hatixhe
moj dil te lisi
zgjatma doren
moj ta cendisim
zgjatma doren
moj ta cendisim

ta cendisim
dhe ta shkruje
ti n'dajm vadet
sot ni muj e
ti n'dajm vadet

Shyhrete Behluli & Shkelzen Jetishi - Moj Hatixhe

Xeni...
Moj Hatixhe moj shami te kuqe
Ti ngjyn baca moj flokt e kuqe

Ti ngjyn baca moj flokt e kuqe

Flokt e kuqe ti shitofte zana
A s'po te dhimben o baba e nana

A s'po te dhimben o baba e nana

Shyhreti...
Baba e nana edhe vllaznia
Po ma fort o mu dhimb çikania

Po ma fort o mu dhimb çikania

Po ma fort o mu dhimb çikania
Shkoj te burri e me rrok pleqnia

Sebashku...
Shkoj te burri e me rrok pleqnia.

Shqipe Kastrati - Moj Hatixhe

Moj Hatixhe moj n'shami te kuqe
N'Elbasan o moj do t'shkojsh nuse

N'Elbasan o moj do t'shkojsh nuse

N'Elbasan o moj do t'shkojsh nuse
T'i ngjyn dada moj flokt e kuqe

T'i ngjyn dada moj flokt e kuqe

Flok e kuqe t'i shikoft zana
A s't'u t'dhimten o baba e nana

A s't'u dhimten o baba e nana

Baba e nana edhe vllaznia
Shkon te burri e t'rrok pleqnia

Shkon te burri e t'rrok pleqnia

Më shumë këngë me këtë titull:


Featuring: Ryva Kajtazi
Publikimi: 06/11/2020
Orkestrimi: Ardian KastratiMë Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:


Komente mbi këtë këngëMimoza Mustafa & Ryva Kajtazi - Moj Hatixhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Hatixhe".
3. Video është e këngës "Moj Hatixhe", por nuk këndohet nga Mimoza Mustafa & Ryva Kajtazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.