Mimoza Paraveli
Mimoza Paraveli
Mimoza Paraveli
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Mimoza Paraveli është këngëtare e njohur. Albumi i pare titullohet "Harroje Harroje" serenata. Eshte punuar nga Sopot Serica dhe Afrim Hajdari ne vitin 1995. Po ate vit merr pjese te spektakli "12 ne Hollivud "qe organizohej nga regjizorja Vera Grabocka.

Në vitin 1998, Mimoza Paraveli publikon albumin "Lamtumire" me serenata, i cili eshte orkestruar nga kompozitori Shpetim Saraci ne vitin 1998 ne Amerike.

Në Nëntor 1999, Mimoza Paraveli & Mihallaq Andrea marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Dy Netë".

Në vitin 2001, Mimoza Paraveli publikon albumin "C'Faj Kam Valle", i punuar nga kompozitori Edmond Rrapi & Sopot Serica.

Ne vitin 2006 nxjerr kengen "Luaj me mua" me tekst te Rozana Radit dhe kompozim te Klodian Qafokut.

Më datë 20 Shtator 2010, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "O Engjell".

Më datë 12 Qershor 2013, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Ja Korcare Ja Hic Fare".

Në Mars 2014, Mimoza Paraveli merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Tuj Shëtit Ndër Ara Të Gjata".

Në Mars 2014, Mimoza Paraveli merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Me Fund Ti Pije".

Më datë 11 Mars 2015, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Me Zemer Te Ndjek". Videoklipi u prodhua nga Swart Production. Me këtë këngë, Mimoza Paraveli merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 12 Tetor 2015, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Asnjehere".

Më datë 31 Tetor 2015, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Me Jep Nje Shprese".

Më datë 22 Dhjetor 2015, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Dashuria Bardh E Zi".

Më datë 23 Prill 2017, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Pa Ty". Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz). Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 31 Tetor 2017, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Po Udhetoj". Teksti u shkrua nga Olti Curri. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 14 Shkurt 2018, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Do Te Le". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, ndërsa teksti u shkrua nga Aurel Thellimi. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 17 Tetor 2018, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "Korçes I Kendoj". Teksti i këngës u shkrua nga Jorgo Papingji. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 16 Nëntor 2019, Mimoza Paraveli publikon videoklipin "1000 Buzeqeshje". Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0