Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Paraveli - Kali I Bardhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kam kohë që dua të zë
nje kalë të bardhë
Të rend ditë e natë
bashkë me të nëpër savanë

Rend kali, rend unë, fryn erë
dhe shkelet bari ooo
Pse ik, pse largon, pse s'afrohet
vetë ai kalë

Rend kali, rend unë, fryn erë
dhe shkelet bari ooo
Pse ik, pse largon, pse s'afrohet
vetë ai kalë

Si punë e këtij kali të bardhë
është dashuria
Që s'pati mëshirë aspak për
lotët e mia

Urimet i çoj unë asaj
prej perëndisë
Që kurrë trishtim mos pastë
prej dashurisë

Urimet i çoj unë asaj
prej perëndisë
Që kurrë trishtim mos pastë
prej dashurisë

Vendosa dhe unë një ditë
që të largohem
Tek zhurmat, tek njerëzit dhe vajzat
të mos afrohen

Përpiqem mundohem të zë
at' kalë të bardhë
I vetëm t'jetoj bashkë me të
nëpër savanëNuk kemi video për këtë këngë.
Mimoza Paraveli - Kali I Bardhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kali I Bardhe".
3. Video është e këngës "Kali I Bardhe", por nuk këndohet nga Mimoza Paraveli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Paraveli:


Komente 0