Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Paraveli - O Moj Korcare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ne mes te nates ne qetësi
ti ne ballkon me rrije
Unë te veshtroja me embelsi
o moj korçarja ime

O moj korçare sa e bukur je
me ato naze porsi nuse e re
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
zemrat tona digjen flakë e zjarr

Fjalën e pare kur ma dhe
zemren ti ma coptove
dhe pse me ike pse me le
ne vetmi pa dashnoreAkordet:

A
Ne mes te nates ne qetesi
A
ti ne ballkon me rrije
A
Une te veshtroja me embelsi
E
o moj korçarja ime

A D
O moj korçare sa e bukur je
E A
me ato naze porsi nuse e re
D A E7
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
E A E A
zemrat tona digjen flake e zjarr
D A E7
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
E A E A
zemrat tona digjen flake e zjarr

A
Fjalen e pare kur ma dhe
A
zemren ti ma coptove
A
dhe pse me ike pse me le
E
ne vetmi pa dashnore

A D
O moj korçare sa e bukur je
E A
me ato naze porsi nuse e re
D A E7
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
E A E A
zemrat tona digjen flake e zjarr
D A E7
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
E A E A
zemrat tona digjen flake e zjarr

Melodia strofave:
A A A
E
e|--------------------------0------------------------------------0-0-------|
B|-----2-0-----0----------2---2-0---------2-0-----0-------0-2-3-0----------|
G|---2-----2-1---2------2---------2-----2-----2-1---2---2------------------|
D|-2------------------2---------------2------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Melodia e refrenit:
A D E A
D A E7
e|---------0---------------------2-0-----0-0---2-2-2-2-2-0-----0-0--------|
B|-2-2-2-2---3-2-0-2-3---3-3-3-3-----3-2-------------------3-2-----3------|
G|------------------------------------------------------------------------|
D|------------------------------------------------------------------------|
A|------------------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------------------|
E A E A
e|-------0----------------------------------------------------------------|
B|-0-2-3---2---0-2-0------------------------------------------------------|
G|-----------2-------2----------------------------------------------------|
D|------------------------------------------------------------------------|
A|------------------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------------------|


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mimoza Paraveli - O Moj Korcare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Moj Korcare".
3. Video është e këngës "O Moj Korcare", por nuk këndohet nga Mimoza Paraveli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Paraveli:


Komente 0