Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Paraveli - Harroje Ti Dashurine Tone Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6

E di skam te drejte
Ta thuri kte kenge
Se ti djal i dashur
Te fola mbrem rende
Dhe mbrem kur u ndame
Nuk than naten e mire
Por Tham Lamtumire

Te lutem ti falma
Gabimin e rende
Se sot zemra ime
Kendon tjeter kenge

Por vuan e jotja
Dhe dhimbjet s’durohen
Por prap nuk bashkohen
Ref Haroje, haroje
Ti dashurin tone
Haroi ti brengat
I lumtur jeto

Se ti e di mir tani
Se c’eshte dashuria
Nje mall dhe nje zjarr
Qe pran gjithkush e do

Ref ……Akordet:

Am—————–
E di skam te drejte
Am———Dm
Ta thuri kte kenge
Dm——–Am
Se ti djal i dashur
Am———–Dm
Te fola mbrem rende
Dm—————-C
Dhe mbrem kur u ndame
C——————Em
Nuk than naten e mire
Em——-Am
Por Tham Lamtumire

Te lutem ti falma
Gabimin e rende
Se sot zemra ime
Kendon tjeter kenge

Por vuan e jotja
Dhe dhimbjet s’durohen
Por prap nuk bashkohen
—–G
Ref Haroje, haroje
—–G———–Am
Ti dashurin tone
——Am—-G
Haroi ti brengat
–E————Am
I lumtur jeto

Dm——-
Se ti e di mir tani
Dm————–Am
Se c’eshte dashuria
——————-Dm
Nje mall dhe nje zjarr
—–Em—————Am
Qe pran gjithkush e do

Ref ……


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mimoza Paraveli - Harroje Ti Dashurine Tone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Harroje Ti Dashurine Tone".
3. Video është e këngës "Harroje Ti Dashurine Tone", por nuk këndohet nga Mimoza Paraveli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Paraveli:


Komente 0