A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Te Pres Ne Agim

Mesnate...
Nje taksi ke mare
Drejt aerodromit po shkon
C"do gje qe sheh jam une
S"di si te shfaqem
Si hije si drite apo shpirt.
E di t"kuptoj
Taksixhiu po t'flet e kjo s'te pelqen
Nga une te largon mendimin ta pret
S"ka gje fale ai se di....
E ndjej stomaku te eshte fryre
E kuptoj u ngope prej mallit tim.
Avjonit ne dritare ti qendron
Qiellin veshtron pa pushim
Mos u tremb ne te kur t"me shikosh
E pushtova ty te bej shoqeri.
Kur te zbresesh
Mes njerzve mos me kerko
Ata jan vetem e ikin kuturu
Une jam me ty ne shpirt.
Eja po te pres ketu
Zgjuar jam ne erresire
Eja hapma dritaren e versho
Ti lumturia e shpirtit tim.
Eja Jolanda ime
Une te pres ne agim...

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019