A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Henes Lutej

E vogel ishte vajza
C"do dite arave shetiste
Krahapur mbi bare shtrire
Me henen pa fjale ajo fliste.

Shpesh henes ajo i lutej
Nje jete me t"mire t"fillonte
Marveshje bente premtime
Erresiren priste t"mbulonte.

Heshtur ngadale nata binte
Forca e saj qiellin pushtonte
Me vete trupin e saj mbeshtillte
Dehur lumturise perseri ajo shkonte...

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019