A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Te Lutem Qendro

Nga larg te pash e st"njoha
S"te kisha pare kurre as"njehere
Me doren e lehte ne sup ti m"preke
Te lutem qendro dicka te t"them.

E di qe ti s"me njeh as"pak
por une te njoh e t"njoh mire
Cdo dit ti del me shoqet n"park
Aty jam une e pres te vish.

Ne sy t"heshtur u pame gjate
Duart mi more i gjunjezuar
Loti embel rrodhi nga syte
Me zene e dridhur me the te dua.

Cdo gje u zhduk si me magji
Mbeti vrtem pafundesia
Trupat tane t"misheruar ne nje
Qiellit u bashkuan gjithesise....
M.P

- poezi nga Mimoza Paskali


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019