A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Liqeni Endrrave

Cdo gje ka mbetur ashtu sic e lame
Bajamja plote me lule roze mbuluar
Liqeni ku dikur me ndjenja u mbushe
Sot dremit me enderrat mbuluar.

Qendroj nje cast e shoh e habitur
Mbi uje u shfaqem si at"here ne te dy
T"mallur flisnim per dashurin e humbur
Qe s"arritem ta prekim e mbeti utopi.

Une jam shkaktari e pranoj te thash
Mire as"pak une su solla me ty
Shpirtin zemren qenien te plagosa
Ty qe m"deshe shume si nje perendi.

Enderrat tona ne liqen i mbyta
Me shirat e shumte qe rane at"vjeshte
Ta dish ne ditarin e shpirtit je shenuar
Aty ne qoshe gjithmon ti do te jesh.

Mbremjeve si yll nga qielli shkeputem
Bajamen lule roze mbi komodin t"mbeshtes
Ne shtratin tend si ne t"liqenit futem
Nga enderrat mbuluar serisht e nxjerre.....

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019