Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Lamtumire

Si mund t"sillesh keshtu me mua
T"me flasesh me fjalet me t"pista
Si gje pa vlere shkalleve t"me hedhesh
E si i cmendur t"me mbyllesh deren?

Por tani ta dish tek ti s"kthehem me
S"jame e vogel si dikur e t"kem frike
Kur vetes i flisja ngadal e pa ze
Bej durim e shpreso se do t"nderroj nje dite.

Dhe ne gjunje t"me ulesh une s"te vij
U ngopa me premtime dhe fjale t"bukura
Per ty s"me vjen keq as"pak ta dish
Vetem per rinin time qe kot me ty humba.

Viktima jote s"do t"jem me kurre
Ty dhe xhelosise tende i them lamtumire
Dashurise dhimbshme lare n"lot e deshperim
Sot ju shkruajt dhe fjala e fundit adio......

- poezi nga Mimoza Paskali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim