A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Do T'ju Dua Me Shpirt

Si nje i marre une te dua
Dhe pse e di qe ti s'me do
Por kjo s'ka rendesi per mua
Ti je e vetmja qe une dua.

Nga une ti mis ki frik aspak
As"nje pengese une s'do t'sjell
Do te jeme thjeshte si nje mobilje
Do jeme thjeshe une si nje send.

Ti je e pasur i varfer jam une
Shpesh te dukem i rendomt, vulgar
Ndjenjat e mia ironizon pa meshire
Je e pashpirte dhe une prap te dua.

Une kame virtyte dhe c'do gje t'fale
T'lejoj t'me shkelesh si nje qilim
Per jete me shpirt une do t'ju dua
Dua t'ju shpetoj nga vetja juaj...

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019