A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Dua Te Degjoj Zerin Tend

Dua te degjoj zerin tend
Qe nata shpesh me peshperit
Dua te shohe ata sy geshtenje
Qe nata me yjet e saj mi ndrine

Qerpiket e gjate si pentagram
Dhe lotet ne te si melodi
Sote agimi mi solli prane
Me vesen e mengjesit mbi trendafil...
M.P

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019