A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Poezia

Ah poezi ti bij e Zotit natyre
Plote peisazhe bukuri ngjyra stolisur
Ti je pranvere plot lule dhe arome
Je ndjenja fryma me e embel e shpirti.

Ti je frymzimi enderra realiteti
Plot ankth pagjumesi lumturi e mendime
Ti je deshira buzeqeshja shpresa gezimi
Plot vuajtje mallengjim force e dhimbje.

Ti je femer elegante magjepse
Je simbol i dashurise mbretereshe
Ti je Afroviti dhe une Posidona
Si mishi me thoin dashuruar nje jete...
M.P
16/03/21

- poem written by Mimoza Paskali


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019