A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Me Fal Nje Bote...

Netët flejnë mallit të stinëve,
mundohem por syri nuk mbrrin,
ti nisesh përmes lartesive,
frymë në hapesirë e si lule mbin.
Më fal një botë që nuk ka lotë
një botë që s'e arrin mendja ime,
pa ty malli s' shuhet, është e kotë,
me ty zemra ndizet vetëtime
Unë shpesh jam zjarr i gjallë,
shpesh lot që zbret nën qepallë,
puthma syrin, shtrëngome për dore
e rritur jam, kam trajtat fëminore.

- poem written by Mimoza Rista


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019