Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unë

I ngjaj Vezuvit
Kur ai fle.
I ngjaj puthjes
Që ti më dhe.

I ngjaj fjalës
Që mbjell zemra.
Jam porta e ylberit
Ku ti hyn brenda.

I ngjaj vetes
Si asnjë ngjashmëri.
Unë do ngelem unë
Ti do ngelesh, ti!

- poezi nga Mimoza Rista


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet