Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Selimi, Adhurim Demiri & Dashnor Diko - Na Kujtoni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  15

(Mimoza)
Kush nga ne mund të shkojë
Kush nga ne vallë do shkojë
Kush nga ne ik ? e shkon
Kush cfarë kërkon

(Adhurimi)
Si ikët vallë nga shtëpia
Si ikët vallë nga dashuria
Si ikët vallë nga fëmija
Nga Shqipëria

Harruam ne këngët e djepit
Filluam këngët e kurbetit
Se iku drita dhe rinia
Nga Shqipëria

(Dashnori)
Me mendimin plot vrer
Syte e kthyer nga ne
Ju ikët vallë
Për pak shpresë nëpër botë
Me shumë dhimbje e lot
Ju ikët larg

(Refreni)
Është e bukur Europa
Kur kërkoni lumturinë
Po gjithmonë në zemra mbani Shqipërinë
Sado larg që ju të shkoni
Sado fatin ta kërkoni
Shqipërinë gjithmonë kujtoni
Mos harroni

Harruam ne këngët e djepit
Filluam këngët e kurbetit
Se iku drita dhe rinia
Nga Shqipëria

(Dashnori)
Me mendimin plot vrer
Syte e kthyer nga ne
ju iket valle
per pak shprese neper bote
me shume dhimbje e lot
ju iket larg

(Refreni)

Ta kerkoni...mos harroni (3 here)


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001

Mimoza Selimi, Adhurim Demiri & Dashnor Diko - Na Kujtoni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Kujtoni".
3. Video është e këngës "Na Kujtoni", por nuk këndohet nga Mimoza Selimi, Adhurim Demiri & Dashnor Diko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mimoza Selimi:


Komente 1