A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu - Dashni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  99

Komente nga Fansat

(0) 🆕

05/11/2017

2017-11-05T13:41:10

Më Shumë Nga

Seldi Qalliu
[Mimoza 2x:]
Krejt zemren ma ndali
i bukur ky djali,
per ty vlen te vuaj
te lutem me duaj.

[Seldi:]
Krejt syt te na
kudo qe ne po dalim
me beso, per ty e thej dhe malin
s'mundem pa ty me vazdhu,
nje jete esht shum pak
me ty me kalu.
zemren krejt ta kom dhon
dhe kur t'kam afer
mallin ma shton ti
a e din sa po t‘du,
shum ty po t'du du du du.

[Mimoza:]
Se gjitha une i kam
kur afer me ty jam
ti e ki emrin dashni.
se gjitha une i kam
kur afer me ty jam
per ty ni vetem dashni.

[REF. 2x:]
Krejt zemren ma ndali
i bukur ky djali
per ty vlen te vuaj
te lutem me duaj

[Seldi:]
Krejt syt te na
ku do qe ne po dalim
me beso per ty e thej dhe malin
s'mundem pa ty me vazdhu
nje jete esht shum pak
me ty me kalu
zemren krejt ta kom dhon
dhe kur t'kam afer mallin ma shton ti
a e din sa po t‘du,
shum ty pot du du du du.

[Mimoza:]
Se gjitha une i kam kur afer me ty jam
ti e ki emrin dashni.

se gjitha une i kam kur afer me ty jam
per ty ni vetem dashni

[REF. 2x:]
krejt zemren ma ndali
i bukur ky djali
per ty vlen te vuaj
te lutem me duaj


Ky tekst u dërgua nga ArbesaKartolina

2018-01-03 12:11:06
Se të gjitha unë i kam
Kur afër me ty jam
Ti e ki emrin dashni
Se të gjitha unë i kam
Kur afër me ty jam
Për ty ni vetëm dashni
2017-11-28 14:57:01
krejt zemren ma ndali
i bukur ky djali
2017-11-27 23:50:15
Se gjitha une i kam
kur afer me ty jam
ti e ki emrin dashni.
2017-11-20 10:24:22
Krejt zemren ma ndali
i bukur ky djali,
per ty vlen te vuaj
te lutem me duaj.
2017-11-12 17:43:50
per ty vlen te vuaj
te lutem me duaj

Krijo Një Kartolinë

Fullscreen


Krijo Një KartolinëMë Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018