A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu - Sa Kujtime


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  44

Fans' Comments

2 🔥🔥

02/06/2018

2018-06-02T09:47:36

See Also

Seldi Qalliu

Music:

Anxhelo Koci

Lyrics:

Mimoza Shkodra

Lyrics:

Seldi Qalliu

Arrangement:

Alsked Rrenja


[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".

[Seldi:]
Ky shpirti im binjak
Nga pas më ndjek gjithmonë.
Një ditë të jem pa ty,
ti më mungon.

[Mimoza:]
Sa bukur të jetosh,
Me ty një dashuri.
Drita e syve t'mi
je vetëm ti.

[Seldi:]
Edhe kur ti je larg,
për ty rri e mendoj

[Mimoza:]
Asnjë s'do ta kuptojë,
se ne pa njëri tjetrin
dot s'jetojmë

[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".

[Seldi:]
Ky shpirti im binjak
Nga pas më ndjek gjithmonë.
Një ditë të jem pa ty,
ti më mungon.

[Mimoza:]
Sa bukur të jetosh,
Me ty një dashuri.
Drita e syve t'mi
je vetëm ti.

[Seldi:]
Edhe kur ti je larg,
për ty rri e mendoj

[Mimoza:]
Asnjë s'do ta kuptojë,
se ne pa njëri tjetrin
dot s'jetojmë

[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".


Lyrics submited by ____mari____ke-Cards (7)

2018-08-18 21:22:56
Ky shpirti im binjak
nga pas më ndjek gjithmonë.
2018-08-06 17:08:28
Sa shumë folën,
sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".
2018-08-06 16:58:31
Edhe kur ti je larg,
për ty rri e mendoj
2018-07-31 14:49:26
Ky shpirti im binjak
Nga pas më ndjek gjithmonë.
Një ditë të jem pa ty,
ti më mungon.
2018-07-25 17:30:44
Sa bukur të jetosh,
Me ty një dashuri.
Drita e syve t'mi
je vetëm ti.
2018-06-15 08:35:24
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje
kujtim lame
U krijua nga @asregir 2018-06-04 18:20:24
Asnje sdo ta kuptoje
Se pa njeri-tjetrin
Ne dot s'jetojme

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019