Më mbaj mend (për 1 muaj)


Minatori - Mihane

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mihane".
3. Video është e këngës "Mihane", por nuk këndohet nga Minatori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Minatori - Mihane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Komente

Asnjë Koment

31/03/2012

2012-03-31T21:49:33+00:00A e keni pa ju Mihanen që edhe diellit ja merr anën
kur më bjen ajo ndërmend nuk më zihet vendi vend
beli i saj është si selvi, kur ec rruges si atki
Mihane, Mihane, Mihane, u tranova për ty

Një dite Mihanen e pashë me kule
në kokë e kishte shaminë me lule
sa e mirë i thashë po më dukesh
të kisha mbajtë vec me tul të bukës

Me na i ndreq punët i thashë dhe fatës
i kishe thënë ik moj qyqja e natës
Mihane pash jetën tënde kqyrëm njëherë
se më thave, e më terre, më bëre si kranen e xhehnemit

Mihane Mihane Mihane u tranova për ty
Mihane Mihane oj Mihane u tranova për ty

Aaaaa aaaaa aaaaa aaaa aaaaaa aaaaaaaa

Hajt Mihane ndalu de, maqinën që ke në vend ta kisha ble
s'di si t'ja bëj o më mori lumi, rrotullohem naten s'më zë gjumi
pse se don moj këtë djalë të ri, kallushan musteqezi

Mihane Mihane Mihane u tranova për ty
Mihane Mihane Mihane u tranova për ty
Mihane Mihane Mihane u tranova për ty
Mihane Mihane Mihane u tranova për ty


Ky tekst u dërgua nga Chambe&kelaAkordet:

Am Em G Am Em G
a e keni pa ju mihanen
qe edhe djellit ja merr anen
kur me bjen ajo ndermend
nuk me zihet vendi vend

Dm G
Beli i saj osht si selvi
Dm GGG
kur ec rruges si jatki

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Mihane mihane .. mihane mihane loqka jeme

Am Em G Am Em G
Ni dit mihanen e pash me kule
ne kok e kishte shamin me lule
sa e mir i thash pom dukesh
tkisha majt veq me tul tbukes

Dm G
me na ndreq punt i thash edhe fates
Dm GGG
i kishe than ik moj qyqja e nates

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Mihane mihane .. mihane u tranova per ty

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Aaaa aaaaaa
Aaaaaa Aaaaaaa


Më Shumë Këngë Nga Minatori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet