Më mbaj mend (për 1 muaj)

Minatori - Babai Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  11

Shokë dhe shoqe
babai im është punëtor
i martuar ka 7 fëmijë
banojmë në shtëpi të vogël
atje larg në periferi

Përherë kokëulur ai ec
kurrë s'vonohet jo nuk ngec
dallaveret nuk i don
jetën në sy e shikon
jetën në sy e shikon

Babai im është punëtor
punon në ditë nga 7 - 8 orë
shkon e vjen me bicikletë

Babai im është punëtor
punon në ditë nga 7 - 8 orë
shkon e vjen me bicikletë
lexon Rilindjen fletë për fletë

Një fotos i Marksit i varur ne mur
babain e pyet a u lodhe he burrë?
e kështu u bënë shumë vjet
ai me të e ka një muhabet
ai me të e ka një muhabet

Babai im është punëtor
punon në ditë nga 7 - 8 orë
shkon e vjen me bicikletë

Babai im është punëtor
punon në ditë nga 7 - 8 orë
shkon e vjen me bicikletë
lexon Rilindjen fletë për fletë

Babai im është punëtor
punon në ditë nga 7 - 8 orë
shkon e vjen me bicikletë

Babai im është punëtor
punon në ditë nga 7 - 8 orë
shkon e vjen me bicikletë
lexon Rilindjen fletë për fletë


Ky tekst u dërgua nga ArbnorMinatori
Publikimi: 22/06/2013


Minatori - Babai Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babai Im".
3. Video është e këngës "Babai Im", por nuk këndohet nga Minatori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Minatori:


Komente 0