Më mbaj mend (për 1 muaj)

Minatori - Molla Me Sherbet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Dua te kendoj nje kenge me shuri
Nje kenge te nxehte perreth uçkuri
Per ate syzeze,o per ni vashe
Kshtu k’e puna,une i thashe

C’ka po me kqyr si hokubet
Se me te grabite moj se kam nijet
Sa here qe po ti leshoj syte
Zhig po me t’u avyte

Mori molla me sherbet
Qysh pi lon kete muhabet
Mos e merr kete pune hajgare
Se pa me mar moj, nuk ki care ….

Alla hile fole nai fjale
Se ment prej kreje dojne me me dale
Fjalet e mia mos i merr me bisht
Jam kah te foli seriozisht

Moj fisnike oj dall’dyshe
Une dhe ti ja bojme diqysh…
Per hijeshi kush s’me vjen tek guni
Edhe,ne kofsha i zi une me lan sapuni…

Mori molla me sherbet
Qysh pi lon kete muhabet
Mos e merr kete pune hajgare
Se pa me mar moj nuk ki care ….

Pse po me’ thu se jam i zi
Pash faqet e tua si molla,sherbetli
Vetem ne to une i shkreti mendoj
Ama njonen t’a kafshoj..

Mori molla me sherbet
Qysh pi lon kete muhabet
Mos e merr kete pune hajgare
Se pa me mar tyben ki care ….


Ky tekst u dërgua nga Mali


Akordet:

Am G Am
Dua te kendoj nje kenge me shuri
Am G Am
Nje kenge te nxehte perreth uçkuri
C G
Per ate syzeze,o per ni vashe
Am G Am
Kshtu k’e puna,une i thashe

Am G Am
C’ka po me kqyr si hokubet
Am G Am
Se me te grabite moj se kam nijet
C G Am
Sa here qe po ti leshoj un syte
C G Am
Zhig po mvjen me t’u avyte

C G Am
Mori molla me sherbet
C G Am
Qysh pi lon kete muhabet
C G Am
Mos e merr kete pune hajgare
C G Am
Se pa me mar moj, nuk ki care ….Minatori
Publikimi: 04/02/2008


Minatori - Molla Me Sherbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Molla Me Sherbet".
3. Video është e këngës "Molla Me Sherbet", por nuk këndohet nga Minatori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Minatori:


Komente 0