Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Mira Bregu - Dy Pika Loti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Pika Loti".
3. Video është e këngës "Dy Pika Loti", por nuk këndohet nga Mira Bregu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mira Bregu - Dy Pika Loti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Sonte..."

Komente

Asnjë Koment

31/03/2013

2013-03-31T22:17:06+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Pika Loti" kënduar nga Mira Bregu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mc Blero. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nuk ka rendesi,nuk eshte e thene se ca te thone
varet si e thone varet per ca e thone
nuk jane njesoj te gjithe kjo varet si qellon
besoj se me kupton e di mire se ku jeton
Shok me paranojen dicka te mundon
kerkon te drejten tende dhe lirine qe te mungon
me sy te vrazhed larta nga qelli kur shikon
kerkon nje shprese per veten bashke me lotin qe pikon
Sa per te thene domethene
gjerat qe nisim nga mbrapa mos ti leme
pikat mbi I do te vij nje dite qe do ti veme
Buza te dhemb kur goja thote fjalen nene

Dhe zemra ime jo nuk ngriu nga i ftohti
dite e nate vetem zoti e di
ndoshta me mbrojten dy pika loti
dhe fjale e embel qe me dhane shoket e mi
zemra ime jo nuk ngriu nga i ftohti
dite e nate vetem zoti e di
ndoshta me mbrojten dy pika loti
dhe fjale e embel qe me dhane shoket e mi

Dy pika lot para zotit i heshtur
me fal egoja ime nese ty te kam shkelur
por dola krahe tek shoket se me kane mbeshtetur
pa ata sdo isha ky qe jam
sdo kisha keto qe kam
endren e shoh me prane
por sdua qe ta prek vetem
muziken bashke gjetem
krijuam mure qe sishin edhe pse leket si kishim
donim qe idhujt te qendronin me prane
jo ca shikon ne ekran
kundra me boten ne
hooligan pa voten dhe
te keqmesuar me epoken sillma kohen prap
dhe do te bej mos te derdhen me lot
do kisha miq me shume edhe kundeshtar plotMë Shumë Këngë Nga Mira Bregu:


Komente mbi këtë këngë