Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Bregu - Iluzion Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Iluzion" kënduar nga Mira Bregu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Zzap - Iluzion

Uhuuuh
Aihhh

Pe maj n'veti
Sun po t'heki
Po m'dhem shpirti
Amo pe maj mrena
Um ke majt mu
Tu m'thon rrena
E tash o shum e ron gjendja
Se hala un t'maj mrena...

Shum e ron gjendja ahh...

S'po du me t'lon ty faj
Amo qysh je kon n'fillim me mu s'je mo aj
At'her m'ke dhon flatra
M'ke shti me fluturu n'ajr
Tash jetojna me ni ven qe n'to mo s'jemi na
S'jemi Na...
U bo shum moti qe s't'kom kiss
E ty s't'kom knej aah...
Su dasht une me t'xon bese se shum m'ke pre aaa
S'po du lotin me mi prek po vet mu hek aaa
S'jemi na, S'jemi na...

Pe maj n'veti
Sun po t'heki
Po m'dhem shpirti
Amo pe maj mrena
Um ke majt mu
Tu m'thon rrena
E tash o shum e ron gjendja
Se hala un t'maj mrena...
Shum e ron gjendja ahh...

Se hala un t'maj mrena....

Stefi Prifti & Endri Prifti - Iluzion

sa kohe kaloi qe jemi larg
e dashur imagjino
ndoshta fjala sakrifice
s'ka sens ne dashuri
eshte momenti deçiziv
per mua dhe per ty
ti tani je larg…

prap te dua si me pare
e dashur mos hezito
dhe kur zgjohem me krijon
perhere fantazi
eshte vizion iluziv
qe syri nuk e sheh
nje mesazh qiellor
ndoshta parandjenj

dua te pushtoj,
sonte pambarim
mbi çdo iluzion,
nuk vlen nje perqafim

Ref
e dashur jo, ti mos hezito
per nje çast çliroje veten,
mos u komplekso
e dashur jo, jo ti mos harro
vetem prekja s'na mashtron
nuk eshte nje iluzion

eshte vizion iluziv
qe syri nuk e sheh
nje mesazh plot mall
ty k'te nate te vjen

dua te te them,
se mbi dashurine
s'vlen asgje ne bote
dhe s'ka krahasim

Ref……

e dashur jo, jo ti mos harro
si nje film kalon gjithe jeta
iken dhe mbaron
e dashur jo, jo ti mos harro
vetem prekja s'na mashtron
nuk eshte nje iluzion

Luiz Ejlli - Iluzion

Hej ishte vetëm iluzion
që si era vjen e shkon,
tani mbaroj e di
ajo që ndodhi ishte vetëm rastësi.

Hej se si ndodhi unë nuk e di,
jo nuk ishte dashuri
jo jo nuk e besoj
dua ta mendoj se ishte vetëm ëndërr.

Ref.:
Në aventurë ooo
krejt pa zë e pa figurë
që s'harrohet kurrë
(që s'harrohet kurrë)
nuk e di jo jo
hiq më mirë mos e kujto
ska ekzistuar ooo
Mos beso,
ëndrra më nuk kthehet jo
në vegime e kërkoj
kam ëshirë t'i them që ekzistoj!

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 31/03/2013Më Shumë Këngë Nga Mira Bregu:


Komente mbi këtë këngëMira Bregu - Iluzion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Iluzion".
3. Video është e këngës "Iluzion", por nuk këndohet nga Mira Bregu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.